lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

26.07.2015 | 17 Niedziela zwykła - rok B

 1. Dziś kończy się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Módlmy się nieustannie o bezpieczeństwo dla wszystkich podróżujących różnymi środkami transportu.
 1. W lipcu i sierpniu wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00.
 1. Od poniedziałku do piątku biuro parafialne nieczynne. W sprawach pilnych proszę kontaktować się z biurem parafii Farnej (tel. 65-511-91-57).
 1. W kalendarzu liturgicznym: w środę Św. Marty, w piątek Św. Ignacego z Loyoli kapłana, w sobotę Św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i dK.   
 1. W pierwszą sobotę miesiąca sierpnia zapraszam do udziału w modlitwie Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Od 6:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. O 7:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 2. W sobotę 1 sierpnia po wieczornej Mszy św. na salce spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Sanktuariów Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Roztocza.

 3. W sobotę od godz. 12:00 do niedzieli północy można uzyskać odpust  zupełny Porcjunkuli dla siebie lub dla jednej osoby zmarłej. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej, odwiedzenie kościoła oraz modlitwa: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

 4. Miesiąc sierpień ma szczególne znaczenie dla historii naszej Ojczyzny. Kościół w Polsce zachęca do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Modlitwa i dobrowolna abstynencja może być ofiarowana za osobę cierpiącą na chorobę alkoholową.

 5. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się 28 sierpnia o godz. 18:00 w Domu Katechetycznym przy kościańskiej Farze.
 1. U ministrantów można nabyć "Przewodnik Katolicki" (5 zł.) oraz wakacyjny - podwójny "Mały Przewodnik" (7,90) dla dzieci z kartami świętych (do zebrania 52 karty w kolekcji: "Wojownicy Boga").
 1. Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Szczególnie dziękuję rodzinom, które systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: