lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

29.11.2015 | 1 Niedziela Adwentu - C

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W Katedrze poznańskiej inauguracja obchodów Jubileuszowych Chrztu Polski. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL oraz WT UAM. 

 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11:30 członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej złożą uroczyste przyrzeczenie. Módlmy się o wzrost i duchowy rozwój naszej Wspólnoty Parafialnej!

 3. W każdy piątek po Mszy św. będziemy wspólnie odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 4. Oczekując razem z Maryją na przyjście na świat Jezusa zapraszam na Msze św. czuwania - Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 8:00 ze śniadaniem dla dzieci na salce. Dzieci przychodzą na Roraty z lampionami oraz przynoszą "serduszka" z dobrymi uczynkami.

 5. Parafialny Zespół CARITAS przygotował drzewko adwentowe na którym zawieszone są serduszka z imionami i wiekiem dzieci oraz osób starszych. Zabierając serduszko przygotowujemy paczkę świąteczną, aby sprawić radość pod choinkę i spełnić z radością uczynek miłosierdzia. Paczki przynosimy do 20 grudnia. 

 6. W tym tygodniu:
  - w środę od godz. 17:30 w czasie modlitwy różańcowej, Eucharystii oraz Nowenny będziemy modlić się przy relikwiach Św. Jana Pawła II. Zachęcam do składania indywidualnych podziękowań i próśb zarówno za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy jak i Św.  Jana Pawła II.


  - w czwartek ok. godz. 18:45 (po Roratach) Adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta.

  - w piątek spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:30 do 17:30.

  - w piątek Młodzież gimnazjalna przygotowująca się do bierzmowania przychodzi na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.

  - w sobotę zapraszam do włączenia się w modlitwę Wielkiej Nowenny Fatimskiej i nabożeństwo I-ych sobót miesiąca. Od 6:30 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem, o 7:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

  - w sobotę odwiedziny chorych od godz. 10:00. Proszę zgłaszać chorych, których odwiedzę przed świętami w sobotę 20 grudnia. 

 7. Za tydzień w niedzielę 6 grudnia na Mszy św. o 11:30 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 8. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik oraz książkę pt.: "Jezus" i kalendarze - "cegiełki" pomocy naszej budowie.

 9. W przedsionku biura parafialnego można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Caritas (duże: 12 zł i małe: 6 zł), kartki świąteczne (ofiara 3 zł.) 

 10. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty. Dziś składka budowlana. Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!

 11. W minionym tygodniu zmarła + Krystyna Kosicka z ul. Piastowskiej. Wieczny odpoczynek...
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: