lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

22.03.2015 | 5 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przez cały okres Wielkiego Postu, w niedzielę o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. a w każdy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: - o godz. 16:00 dla dzieci, - ok.  godz. 18:30 dla młodzieży i dorosłych.

 2. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Osoby które pragną podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszam na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. błogosławieństwo dla kobiet w stanie błogosławionym. W niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia.  

 3. W czwartek o godz. 19:00 rozpocznie się przy krzyżu na ul. Poznańskiej Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami naszego miasta do Fary (będzie tam udzielana Komunia św.).

 4. Proszę zgłaszać chorych których odwiedzę z posługą sakramentalną przed świętami w piątek 27 marca od godz. 9:00.

 5. Parafialna Spowiedź Wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu będzie w sobotę 28.03. od godz. 19:15 do 20:30.

 6. Za tydzień w Niedzielę Palmową 29.03: w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm; (będzie można je nabyć za dobrowolną ofiarą na Parafialną Caritas);

  - przed Mszą św. o 11:30 uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy;

  - proszę rodziców, aby przebrali dzieci za lud jerozolimski i z gałązkami palm oczekiwali na wyjście

   - procesji przed wejściem do biura parafialnego.

 7. W Niedzielę Palmową 29.03. zapraszam na organizowaną przez Stowarzyszenie Porozumienie Ziemia Kościańska Rowerową Drogę Krzyżową. Początek o godz. 14:00 w Kopaszewie.   

 8. W przedsionku biura parafialnego można nabyć paschalik na stół wielkanocny - ofiara 7 złotych.

 9. Polecam Przewodnik Katolicki (4,50), Mały Przewodnik dla dzieci (4,90) oraz książkę "cegiełkę" pomocy naszej budowie pt.: "Oni tam byli".

 10. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!
  Bardzo dziękuję Darczyńcom za ufundowanie stojaków do rowerów. Bóg zapłać!


 11. W minionym tygodniu zmarła i została pochowana + Marianna Sierzchuła. W czwartek zmarła  + Helena Patelka z Pianowa. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11:00 w naszym kościele. O godz. 12:00 pogrzeb na cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek...
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: