lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

26.06.2016 | 13 Niedziela Zwykła - C

 1. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku po Mszy św. wieczornej. 
 1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. Ireneusza bpa i m.; w środę uroczystość św. app. Piotra i Pawła - składka w czasie Mszy św. jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  
 1. Dziś na Mszy św. o godz. 11:30 uroczysta promocja trzech ministrantów. Od nowego roku szkolnego zapraszamy kolejnych kandydatów do służby przy ołtarzu.
 1. Dziś o godz. 14:30 zapraszamy na Parafialny Festyn pod hasłem: "Dzielmy się wiarą jak chlebem." Dziękuję dobrodziejom festynu. Dziękuję ofiarodawcom nagród rzeczowych, które będą losowane za ofiary "cegiełki"  na dokończenie budowy naszego kościoła.
 1. Odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek od godz. 9:00.
 1. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od 16:00 do 17:00. 
 1. Zapraszam do modlitwy Wielkiej Nowenny Fatimskiej w sobotę. Od 6:30 różaniec i adoracja przed Najświętszym Sakramentem, o 7:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Od najbliższej niedzieli przez cały lipiec i sierpień wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę o godz. 8:00 oraz 10:00.
 1. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca oraz wymiana tajemnic. 
 1. Odpowiadając na apel księdza Arcybiskupa oraz Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, po Mszach św. zbieramy podpisy pod Apelem do Polskich Parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjną 7 dniową pielgrzymkę w dniach 21-27 sierpnia po sanktuariach ziemi Rzeszowskiej. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. 
 1. Do nabycia u ministrantów: Gość Niedzielny (5zł.), Przewodnik Katolicki (5zł), Mały Przewodnik dla dzieci (5,90) oraz festynowe "cegiełki" - ofiara 2 zł.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty.  Bardzo dziękuję rodzinom, które nadal systematycznie pomagają finansowo naszej budowie. Zakończyły się prace przy budowie drogi dojazdowej i dojścia do kościoła od strony Osiedla Konstytucji. Będą kontynuowane prace przy dokończeniu elewacji. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: