lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

19.10.2014 | 29 Niedziela zwykła - rok A

  1. Przeżywamy dziś Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Módlmy się szczególnie na różańcu w intencji wszystkich, którzy głoszą Chrystusa aż po krańce świata. Przed kościołem zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać ofiarodawcom!
  1. Od poniedziałku do środy będziemy przyjmowali w naszej parafii kopie symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż oraz ikonę Matki Bożej - Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego). We wtorek o godz. 16:00 zapraszam do modlitwy młodzież klas I, II i III gimnazjum - przygotowującą się do bierzmowania.
  1. Za tydzień w niedzielę będziemy modlić się o dobre i święte powołania do Służby Bożej, a przed kościołem będą zbierane ofiary dla naszego Seminarium Duchownego.
  1. Przez cały miesiąc październik zapraszam na nabożeństwa różańcowe:

      - dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00;

      - młodzież i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30;

      - w każdą środę o 17:30.

  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek św. Jana Kantego, pr., we wtorek bł. Jakuba Strzemię, bpa; w środę św. Jana Pawła II - zapraszam od godz. 17:30 na modlitwę różańcową, Mszę św. oraz nowennę przy relikwiach naszego świętego Patrona.
  1. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się 7 listopada o godz. 18:00 w Domu Katechetycznym przy kościańskiej Farze.
  1. Tradycja przekazała nam zwyczaj modlitwy za dusze zmarłych czyli „zaduszek” lub „wymienianek”. Na klęczniku wyłożone są kartki na jednorazowe "wymienianki". Proszę je składać do specjalnej skarbony przy ołtarzu.  
  1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, Mały Przewodnik dla dzieci (za 4,90 zł.), książkę „cegiełkę” pomocy naszej budowie: „Oni tam byli…” za 25 zł. oraz kalendarz katolicki na 2015 rok za 10 zł. w którym są prezentowane parafie i kościoły świętego Jana Pawła II w tym i nasza parafia.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii, szczególnie tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałejmodlitwie w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II !
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: