lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Bł. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

20.04.2014 | Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - rok A

 1. W Niedzielę Wielkanocną oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 10:00 i 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny przed kościołem zbiórka ofiar na K.U.L. oraz Wydział Teologiczny w Poznaniu. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 1. Od Wielkiego Piątku trwa modlitwa Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Codziennie o godz. 15:00 w kościele odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie Nowenny w niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 10:00. W tym dniu przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną.
 1. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 1. W sobotę (26.04.) o godz. 8:30 pierwsza spowiedź św. dzieci komunijnych.
 1. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Rzymie wyniesieni do chwały ołtarzy zostaną Bł. Jan Paweł II oraz Jan XXIII. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 10:00 i 11:30 odprawi ks. Roman Hamny - znany nam misjonarz, który prowadził Misje Święte i rekolekcje. 
 1. Bardzo serdecznie dziękuję:
  • wszystkim pracującym przy urządzaniu „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”, ofiarodawcom kwiatów, sprzątającym kaplicę, probostwo oraz teren przy kaplicy i krzyżu misyjnym,
  • za udział w polowej Drodze Krzyżowej w Wielki Piątek rano,
  • za udział w Triduum Paschalnym: szczególnie za modlitwę, życzenia i kwiaty w Dniu Kapłańskim w Wielki Czwartek oraz za udział w adoracji w Wielki Piątek i Sobotę,
  • pani organistce oraz wszystkim dbającym o muzykę i śpiew podczas liturgii, ministrantom i lektorom za zaangażowanie i pomoc w czasie Triduum oraz Świąt,
  • za ofiary składane na „Daninę Diecezjalną” i potrzeby parafii na które składają się: comiesięczna rata kredytu, koszty utrzymania oraz wykonane już i niestety niezapłacone jeszcze bieżące prace wykończeniowe przy elewacji kaplicy i domu parafialnego.
 1. Wszystkim ofiarodawcom za dary serca, dzięki którym mogliśmy pięknie przeżywać liturgię Triduum Paschalnego i Wielkanoc składam serdeczne staropolskie „Bóg zapłać”!
 1. U ministrantów można nabyć za 25 zł. jako cegiełkę pomocy naszej budowie ciekawą książkę pt.: "Oni Tam byli..." Jest to zapis wspomnień pielgrzymów z Kościana - świadków zamachu na życie Jana Pawła II. Jest też świąteczny "Przewodnik Katolicki" z książką za 9,90 zł oraz "Mały Przewodnik" z książeczką dla dzieci za 7,50 zł.
 1. Życzenia ks. Arcybiskupa Metropolity.
 1. Kochanym Parafianom oraz Drogim Gościom życzę błogosławionych Świąt – dobrego czasu odpoczynku w gronie rodzinnym, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Szczęść Boże!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: