lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

26.04.2015 | 4 Niedziela Wielkanocna - rok B

 1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 1. W poniedziałek o godz. 18:30 próba liturgiczna przed bierzmowaniem dla młodzieży kl. III gim.
 1. We wtorek zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 17:00.
 1. W tym tygodniu przypada I-y piątek i sobota miesiąca:

               - w piątek 1.05. okazja do Spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00 do 17:00

               - po wieczornej Mszy św. pierwsze Nabożeństwo Majowe

- w sobotę 2.05. zachęcam do włączenia się w Wielką Nowennę Fatimską, od godz. 6:30 różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu, o 7:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi,

- w sobotę odwiedzę chorych od godz. 9:00.

 1. Od piątku rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. Tak jak w latach ubiegłych po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem, a wieczorem o godz. 20:00 przy krzyżu misyjnym na ul. Czempińskiej modlimy się śpiewem na cześć Matki Bożej.
 1. W piątek została udzielona dyspensa od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. W kalendarzu liturgicznym: w środę święto św. Katarzyny ze Sieny dz. i dK. patronki Europy; W sobotę przeniesiona z niedzieli uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 7:00 i 18:00.  
 1. U ministrantów można nabyć "Przewodnik Katolicki" (4,50) oraz "Mały Przewodnik" (5,90) dla dzieci z kartami świętych (do zebrania 52 karty w kolekcji: "Wojownicy Boga").
 1. Zapraszam na pielgrzymkę "Szlakiem Piastowskim" jako przygotowanie do 1050-lecia Chrztu Polski (do Strzelna, Kruszwicy oraz Inowrocławia) w sobotę 16.05. Koszt: 100 zł. Zapisy do środy 13.05. w biurze parafialnym.
 1. W gablocie jest wywieszony program letniej pielgrzymki do Sanktuariów Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Roztocza. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby zainteresowane proszę o kontakt w biurze parafialnym i dokonywanie wpłat zaliczki.
 1. Bardzo dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: