lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

29.05.2016 | 9 Niedziela Zwykła - C

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę modlitwy o powołania do Służby Bożej. Gościmy księdza kleryka, który po Mszach św. zbiera ofiary na Seminarium w Poznaniu. Bóg zapłać!
  1. Do wtorku zapraszam na nabożeństwa majowe. Od środy codziennie po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  
  1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek święto Nawiedzenia NMP; w środę św. Justyna m.; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu. Msza św. przy figurze Serca Pana Jezusa na Skwerze Jana Pawła II o godz. 19:30. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów;
  1. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca:

      - w środę od 17:30 różaniec, Msza św. i Nowenna przy relikwiach św. Jana Pawła II;

    - w czwartek od 17:00 Godzina Święta - adoracja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem;

      - w piątek spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od 16:00 do 17:00;

      - w sobotę  od 6:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; o 7:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

      - w sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych.

     - Za tydzień w niedzielę Święto Dziękczynienia i zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej  w Warszawie

 *** Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Bardzo dziękuję za przygotowanie ołtarza oraz za udział w liturgii w czasie centralnej procesji naszego miasta w miniony czwartek.

- Codziennie o godz. 18:00 Msza św. i procesja eucharystyczna, zapraszam wszystkich parafian do udziału, szczególnie dzieci komunijne oraz dziewczynki sypiące kwiatki.

  1. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 pójdziemy z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy na Osiedle Ogrody i wrócimy do kościoła. Pierwszy ołtarz (na parkingu naprzeciw kościoła) przygotowują mieszkańcy Pianowa, kolejne 3 ołtarze mieszkańcy ulic na Osiedlu Ogrody. 
  1. Zapraszam w sobotę 18.06. na pielgrzymkę do Kalisza. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  2. Zapraszam na wakacyjną 7 dniową pielgrzymkę w dniach 21-27 sierpnia po sanktuariach ziemi Rzeszowskiej. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
  1. W niedzielę 26 czerwca zapraszamy na Parafialny Festyn pod hasłem: "Dzielmy się wiarą jak chlebem." Można już przynosić rzeczy nowe na nagrody, które będą losowane za ofiary "cegiełki" (za 2 zł. będą dostępne u ministrantów i w biurze parafialnym) na dokończenie budowy naszego kościoła. Bardzo prosimy nasze Panie o upieczenie ciasta (potrzeba 30 blach) do festynowej kawiarenki.
  1. Do nabycia u ministrantów: Gość Niedzielny (5zł.), Przewodnik Katolicki (5zł), Mały Przewodnik dla dzieci (5,90) oraz jako "cegiełka" pomocy naszej budowie: alabastrowa kropielniczka na pamiątkę 1050-lecia Chrztu Polski (ofiara 20 zł).
  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty.  Bardzo dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które nadal systematycznie pomagają finansowo naszej budowie. Zakończyły się prace przy budowie drogi dojazdowej i dojścia do kościoła od strony Osiedla Konstytucji. Trwają prace przy dokończeniu elewacji. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: