lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

27.07.2014 | 17 Niedziela zwykła - rok A

  1. W lipcu i sierpniu Msze św. w niedziele są o godz. 8:00 oraz o godz. 10:00. Nie ma Mszy św. o godz. 11:30.   
  1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek Św. Marty, w czwartek Św. Ignacego z Loyoli kapłana, w piątek Św. Alfonsa Marii Ligouriego biskupa i dK.  
  1. Zbliża się miesiąc sierpień. Zachęcam do zrezygnowania z używania napojów alkoholowych. Taka ofiara z naszego życia składana Bogu jest bardzo pomocna osobom uzależnionym i chorym na alkoholizm.
  1. Od piątku godz. 12:00 do soboty godz. 24:00 można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli dla siebie lub dla jednej osoby zmarłej. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej, odwiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ojcowie Franciszkanie z Osiecznej zapraszają na uroczystości odpustowe. Program uroczystości jest wywieszony w gablocie.
  1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od godz.16:00 do 17:00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00.
  1. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca oraz  wymiana tajemnic. W sierpniu modlimy się o trzeźwość naszego narodu i w naszych rodzinach.
  1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, Mały Przewodnik dla dzieci (numer wakacyjny za 7.90 zł.), książkę „cegiełkę” pomocy naszej budowie: „Oni tam byli…” za 25 zł. oraz kalendarz katolicki na 2015 rok za 10 zł. w którym są prezentowane parafie i kościoły świętego Jana Pawła II w tym i nasza parafia.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii, szczególnie tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałejmodlitwie w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II !
  1. W ubiegłym tygodniu zmarł i został pochowany ś.p. Hieronim Matuszkowiak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: