lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

21.12.2014 | 4 Niedziela Adwentu - B

 1. Kończy się czas Adwentu. Zapraszam na ostatnie Roraty: w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00. Bardzo dziękuję rodzicom, którzy przygotowywali śniadania dla dzieci po sobotnich Roratach.

 2. Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy pomagają naszej Parafialnej "CARITAS" niosąc pomoc potrzebującym. Za dobre serca niech Pan Jezus wynagrodzi wszystkim Ofiarodawcom!

 3. Ostatnia okazja do spowiedzi św. z udziałem księży z dekanatu będzie w kościańskiej Farze we wtorek w godz. 15:00 – 17:30 oraz 19:00 – 20:00.

 4. Zapraszam na wigilijną Pasterkę o godz. 22:00 i o północy.

 5. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę: o 10:00 i 11:30.

 6. W drugie Święto - wspomnienie św. Szczepana m. - przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM oraz szkoły katolickie. Księża Biskupi udzielili nam dyspensy od potraw mięsnych i udziału w zabawach.

 7. W pierwsze i drugie Święto Bożego Narodzenia o godz. 16:00 zapraszam dzieci i starszych na rodzinne  śpiewanie kolęd przy żłóbku.

 8. Od soboty rozpocznie się Kolęda - czas odwiedzin duszpasterskich. Przez cały styczeń w dni powszednie oprócz środy i soboty - Msze św. będą odprawiane rano o godz. 8:00.

 9. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 10. W sobotę 3 stycznia o godz. 19:00 zapraszam na spotkanie opłatkowe naszych ministrantów wraz z rodzicami.

 11. W uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia o godz. 17:00 Msza św. i spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Żywego Różańca.

 12. W Święto Trzech Króli po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli. Zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania. Początek o godz. 14:00 przy figurze Serca Pana Jezusa, a zakończenie przy kościele Pana Jezusa przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby przyjść w strojach kolędników.

 13. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci oraz kalendarz i książki - "cegiełki" pomocy naszej budowie.

 14. W przedsionku biura parafialnego można nabyć opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Caritas (zostały tylko małe świece - ofiara 6 zł).

 15. Kościański Ośrodek Kultury zaprasza dziś na Rynek, gdzie w godz. 10.30 – 13.30 stać będzie Szopka Bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami a o godz. 16.00 odbywać się będą „Jasełka Uliczne”. Serdecznie zapraszamy.

 16. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!
Czytania na dziśœ:Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: