lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz & ERM
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

19.03.2017 | 3 Niedziela Wielkiego Postu - A

 1. W poniedziałek przeniesiona z niedzieli Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W czasie Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji Wspólnoty Kościoła, a szczególnie w intencji wszystkich mężczyzn.

 2. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Tego dnia podejmowana jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego zagrożonego aborcją. W czasie Mszy św. wieczornej będzie można przez złożenie przyrzeczenia włączyć się modlitewne dzieło obrony życia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

 3. W sobotę przypada 25 rocznica sakry Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Naszą modlitewną pamięcią otaczajmy już dziś Czcigodnego Jubilata.

 4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie, pod zwykłymi warunkami przypisany jest odpust zupełny.

 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek:
  - o godz. 16:00 dla dzieci,

  - po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18:30) dla młodzieży i dorosłych.

 6. Spotkania na salce dla kandydatów do bierzmowania:

  - klasa II gim. środa o godz. 17:00

  - klasa I gim. czwartek o godz. 16:30.


 7. Od 17 do 23.08. zapraszam na 7 dniową Pielgrzymkę po Kaszubach i do Trójmiasta. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 8. Polecam Przewodnik Katolicki (5 zł), Mały Przewodnik dla dzieci (5,90) dla dzieci oraz książki - "cegiełki" pomocy naszej budowie.

 9. Bardzo dziękuję 9 rodzinom za deklaracje udziału w akcji CARITAS pt.: "Rodzina rodzinie", która polega na objęciu patronatem finansowym rodziny w Syrii lub Libanie. Abyśmy jako parafia mogli objąć przez pół roku systematyczną pomocą jedną rodzinę potrzebna jest suma 510 złotych na miesiąc. Na dzień dzisiejszy wszystkie deklaracje wynoszą 340 zł. Brakuje 170 zł.

 10. Przypominam o akcji CARITAS polegającej na zbiórce nowych butów dla mieszkańców Kenii i Tanzanii. Buty damskie, męskie i dziecięce (tylko nowe!) możemy przynosić do biura parafialnego do Niedzieli Palmowej.

 11. Bardzo dziękuję za ofiary składane Daninę Diecezjalną oraz na potrzeby budowlane naszej parafii. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów! Za Waszą dzisiejszą obecność i modlitwę składam serdeczne: Bóg zapłać!
Msze Św.

 • dni powszednie: 18:00
 • niedziela: 9:00, 10:30,
  12:00 (z udziałem dzieci)

Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: