lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz & ERM
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych
Wsparcie budowy kościoła
NUMER KONTA PARAFII

18.06.2017 | 11 Niedziela Zwykła - Rok A

 1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. 
 1. W kalendarzu liturgicznym: - w środę św. Alojzego Gonzagi zak.; - w piątek uroczystość  Najświętszego  Serca  Pana  Jezusa i dzień modlitw o świętość kapłanów, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zabaw; - w sobotę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.  
 1. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek 22.06. po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 pójdziemy z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy na ul. Wiśniową i Czereśniową. Pierwszy ołtarz (na parkingu naprzeciw kościoła) przygotowują mieszkańcy Pianowa, kolejne 3 ołtarze mieszkańcy ulic Wiśniowej i Czereśniowej. Zakończenie procesji błogosławieństwem na cztery strony świata.
 1. W piątek o godz. 19:30 zapraszam na Mszę św. przy figurze Serca Pana Jezusa na Skwerze Jana Pawła II. Po niej dokonamy aktu oddania się Najświętszemu  Sercu  Pana  Jezusa.
 1. W piątek o godz. 16:30 w kościele spotkanie młodzieży kl. I i II gim. przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 1. W środę 28.06. po Mszy św. spotkanie na salce Wspólnoty Żywego Różańca. Obecność obowiązkowa.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjną pielgrzymkę i wycieczkę na Kaszuby i do Trójmiasta. Szczegóły na plakatach w gablocie. Z powodu zbyt małej ilości chętnych została odwołana wrześniowa pielgrzymka do Włoch śladami św. Karola Boromeusza.
 1. Polecam Przewodnik Katolicki (5 zł), Mały Przewodnik dla dzieci (5,90) oraz książki "cegiełki" pomocy naszej budowie.
 1. W niedzielę 25 czerwca zapraszam na Niedzielę Ewangelizacyjną oraz na Parafialny Festyn Rodzinny. Te wydarzenia będziemy przeżywali "Z  MARYJĄ" z okazji 100-lecia objawień w Fatimie.
 1. Do środy 21.06. można przynosić rzeczy nowe na nagrody, które będą losowane za ofiary "cegiełki" na rozbudowę naszej kaplicy. Bardzo prosimy nasze Panie o upieczenie ciasta dofestynowejkawiarenki. Potrzebni są panowie do pomocy przy transporcie sceny oraz ławek i stołów. Proszę o osobiste zgłoszenia. Spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19:00. 
 1. Serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie w ubiegłą niedzielę Dnia Chorych. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarują swoje modlitwy i pracę dla dobra naszej wspólnoty.  Bardzo dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby budowlane naszej parafii. Za Waszą dzisiejszą obecność i modlitwę składam serdeczne: Bóg zapłać!
Msze Św.

 • dni powszednie: 18:00
 • niedziela: 9:00, 10:30,
  12:00 (z udziałem dzieci)

Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: