lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz & ERM
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych
Wsparcie budowy kościoła
NUMER KONTA PARAFII

23.04.2017 | Niedziela Miłosierdzia Bożego - rok A

 1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 9:00 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego  Miłosierdzia.
 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka Caritas na pomoc poszkodowanym przez wojnę mieszkańcom Syrii - szczególnie Aleppo. Bóg zapłać za dary serca!
 1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski a we wtorek święto św. Marka Ewangelisty.
 1. W sobotę przypada w Kościele Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, prześladowanych przez reżimy totalitarne.
 1. Za tydzień 30 kwietnia Niedziela Biblijna - Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zapraszam 10 minut przed każdą Mszą św. będziemy czytali List do Galatów.
 1. Starosta Kościański i Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie w dniu 26 kwietnia w godz. 14:00 do 17:00 organizują Targi Pracy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ratajczaka w Kościanie ul. Wielichowska 43a. Na targi zapraszamy osoby bezrobotne oraz pracujące, które chciałyby zmienić swoje dotychczasowe miejsce pracy. Udział w Targach pracy jest bezpłatny.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjną pielgrzymkę i wycieczkę na Kaszuby i do Trójmiasta oraz wrześniową pielgrzymkę śladami św. Karola Boromeusza do Szwajcarii i Włoch. Szczegóły na plakatach w gablocie. 
 1. Polecam: Przewodnik Katolicki (5zł), Mały Przewodnik dla dzieci (5,90) oraz książki "cegiełki" pomocy naszej budowie.  

 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty.  Bardzo dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby budowlane naszej parafii. Za Waszą dzisiejszą obecność i modlitwę składam serdeczne: Bóg zapłać!
Msze Św.

 • dni powszednie: 18:00
 • niedziela: 9:00, 10:30,
  12:00 (z udziałem dzieci)

Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: