lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz & ERM
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych
Wsparcie budowy kościoła
NUMER KONTA PARAFII

13.08.2017 | 19 Niedziela zwykła - A

 1. W miesiącach lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę o godz. 9:00 i 10:30.
 1. Dziś zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Poznaniu oraz szkoły katolickie. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 1. W czwartek i piątek nie będzie Mszy św. Biuro parafialne nieczynne od 17 do 23 sierpnia. W sprawach pilnych proszę kontaktować się z biurem parafii Farnej.
 1. Wyjazd pielgrzymki na Kaszuby i do Trójmiasta w czwartek o godz. 6:00 sprzed kościoła.
 1. W kalendarzu liturgicznym: - w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; - we wtorek uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.; - w czwartek św. Jacka kapłana; - w piątek Bł. Sancji Szymkowiak dz.   
 1. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. msze św. jak w niedziele (o godz. 9:00 oraz 10:30). W czasie każdej Mszy św. poświęcenie bukietów kwiatów i ziół, które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła za dobrowolną ofiarę. W tym dniu we wszystkich parafiach zbierane są ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
 1. Nauki  przedmałżeńskie  dla  narzeczonych  rozpoczną  się  25  sierpnia  o  godz.  19:00  w  Domu Katechetycznym przy kościańskiej Farze.
 1. Piesze Pielgrzymki z Kościana (z Fary) do Górki Duchownej i Starych Oborzysk:

- w sobotę 2 września o godz. 6:00 wyruszy pielgrzymka do Górki Duchownej  (powrót indywidualny).

- w  niedzielę  3  września  o  godz.  7:00  wyruszy  pielgrzymka  do  Starych  Oborzysk  (powrót indywidualny). Programy odpustów są wywieszone w gablocie.

 1. „Klub Wujka Karola” zaprasza na 16 rowerową pielgrzymkę do Górki Duchownej w niedzielę 3 września. Zbiórka i wyjazd o godz. 8:00 przy kościele Farnym.
 1. Polecam Przewodnik Katolicki (5 zł), Mały Przewodnik dla dzieci (podwójny wakacyjny numer) oraz książki "cegiełki" pomocy naszej budowie.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarują swoje modlitwy i pracę dla dobra naszej wspólnoty.  Bardzo dziękuję za ofiary składane na dalszą rozbudowę naszej kaplicy, abyśmy w przyszłości mogli modlić się w kościele poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Za Waszą dzisiejszą obecność i modlitwę składam serdeczne: Bóg zapłać!
Msze Św.

 • dni powszednie: 18:00
 • niedziela: 9:00, 10:30,
  12:00 (z udziałem dzieci)*

  * w lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę tylko o godz. 9:00 i 10:30

Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: