lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

16.11.2014 | 33 Niedziela Zwykła - rok A

 1. Dziś przed kościołem zaległa (z ubiegłej niedzieli) zbiórka ofiar dla prześladowanych chrześcijan w Syrii oraz na pomoc w organizacji ŚDM w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne "Bóg zapłać!" 

 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek Św. Elżbietę Węgierską zak., we wtorek Bł. Karolinę Kózkównę dz. i m., w środę Bł. Salomeę zak., w czwartek Św. Rafała Kalinowskiego kapłana, w piątek Ofiarowanie NMP, w sobotę Św. Cecylię dz. i m.

 3. We wtorek o 17:00 spotkanie młodzieży kl. I gim. przygotowującej się do bierzmowania.
   
 4. W środę o godz. 19:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

 5. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Rady Duszpasterskiej. 

 6. Osoby, które pragną zaangażować się w pomoc ubogim zapraszam na spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek o godz. 19:00.

 7. W ramach przygotowań do świąt rozpoczynamy zbiórkę trwałej żywności dla ubogich  rodzin w naszej parafii. Dary można przynosić w tygodniu do biura parafialnego. 

 8. W sobotę w dniu Św. Cecylii - patronki muzyki i śpiewu kościelnego o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji naszych organistów oraz dzieci ze Scholi "Boromeusz". Modlitwą podziękujemy za ich zaangażowanie w liturgię oraz piękny śpiew. Po Mszy św. zapraszam Organistów i dzieci ze Scholi wraz z rodzicami na poczęstunek.

 9. W niedzielę za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie Roku Wiary. W tym dniu za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem Litanii do Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uczynimy to po Mszy św. o godz. 10:00. 

 10. Zapraszam na ostatnią w tym roku pielgrzymko-wycieczkę do Tulec, Swarzędza i Uzarzewa. Wyjazd w sobotę o godz. 7:30. Zapisy w biurze parafialnym do środy 19.11.

 11. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci oraz książki i kalendarze - "cegiełki" pomocy naszej budowie - do nabycia u ministrantów. 

 12.  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali przed odpustem. Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!

 13. Kościańskie Stowarzyszenie Amazonek zaprasza wszystkich chorujących onkologicznie w sobotę 22 listopada o godz. 15:00 do Fary na Mszę św. połączoną z przyjęciem sakramentu namaszczenia chorych.  
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: