lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

26.10.2014 | 30 Niedziela zwykła - rok A

 1. Dziś modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i na misjach. Polecamy Bożej Opatrzności wszystkich kleryków, a przed kościołem zbiórka ofiar dla naszego Seminarium Duchownego.  Bóg zapłać ofiarodawcom!
 1. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe:

     - dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00; - młodzież i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30; - w każdą środę o 17:30.

 1. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek św. app. Szymona i Judy Tadeusza.
 2. W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 oraz 18:00.

      - Po Mszy św. o godz. 14:00 z kaplicy cmentarnej wyruszy wspólna procesja parafii kościańskich.

      - O godz. 20:00 na cmentarzu przy Mauzoleum nabożeństwo słowno – muzyczne.

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 12:00 do końca Dnia Zadusznego we wszystkich kościołach i kaplicach można uzyskać odpust zupełny dla jednej duszy zmarłej za nawiedzenie tych świątyń oraz odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej.
 1. Tak jak w latach ubiegłych 1.11. od godz. 9:30 przy bramach naszych cmentarzy będziemy prowadzili kwestę - zbiórkę ofiar na pomoc naszej budowie. Już dziś bardzo serdecznie dziękuję osobom, które angażują się w to dzieło. Dziękuję wszystkim naszym Dobrodziejom!
 1. W niedzielę 2.11. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. ogodz. 10:00 i 11:30. Różaniec z "wymieniankami" o godz. 9:30.
 1. Na klęczniku wyłożone są kartki na jednorazowe "wymienianki". Można je składać wraz z dobrowolną ofiarą do specjalnej skarbony przy ołtarzu.
 1. Comiesięczne odwiedziny chorych zostają przeniesione na sobotę 8 listopada. 
 1. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się 7 listopada o godz. 18:00 w Domu Katechetycznym przy kościańskiej Farze.
 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 9 listopada będziemy przeżywali Odpust ku czci naszego patrona św. Karola Boromeusza. Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12:00 wraz z procesją eucharystyczną odprawi ks. dr Sebastian Kujawa z Poznania. Już w sobotę po Mszy św. wieczornej będzie można nabywać "kremówki papieskie" jako cegiełki pomocy naszej budowie za 3 zł. W związku z przygotowaniem do odpustu proszę rodziców dzieci komunijnych o pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę 8.11. o godz. 9:00. 
 1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, Mały Przewodnik dla dzieci (za 4,90 zł.), książkę „cegiełkę” pomocy naszej budowie: „Oni tam byli…” za 25 zł. oraz kalendarz katolicki na 2015 rok za 10 zł. w którym są prezentowane parafie i kościoły świętego Jana Pawła II w tym i nasza parafia.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii, szczególnie tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałejmodlitwie w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II !
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: