lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

17.07.2016 | 16 Niedziela Zwykła - C

  1. Przez cały lipiec i sierpień obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę o godz. 8:00 oraz 10:00.
  1. W kalendarzu liturgicznym:  w środę bł. Czesława pr., w piątek św. Marii Magdaleny, w sobotę św. Brygidy zak. patronki Europy.
  1. W dniach od środy 20 do soboty 23 lipca będziemy gościć pielgrzymów, którzy przyjadą do nas na Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. Będzie to grupa około 250 Hiszpanów oraz mniejsza grupa z Belgii. Nasi goście będą mieszkać w rodzinach na terenie parafii kościańskich oraz w Starych Oborzyskach, Bonikowie i Konojadzie. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej integracji i modlitwy. Szczegółowy program tych dni dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz w gablocie na plakatach. 
  1. Są jeszcze 4 wolne miejsca na wakacyjną 7 dniową pielgrzymkę w dniach 21-27 sierpnia po sanktuariach ziemi Rzeszowskiej. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie.
  1. Do nabycia u ministrantów: Gość Niedzielny (5zł.), Przewodnik Katolicki (5zł), Mały Przewodnik dla dzieci (7,90) oraz płyta DVD z krótkimi filmami przedstawiającymi historię i współczesność naszej Archidiecezji w roku Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski - ofiara 4 zł. za płytę jest też  "cegiełką" pomocy naszej budowie. 
  1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty.  Bardzo dziękuję rodzinom, które nadal systematycznie pomagają finansowo naszej budowie. Zakończyły się prace przy budowie drogi dojazdowej i dojścia do kościoła od strony Osiedla Konstytucji. Będą kontynuowane prace przy dokończeniu elewacji. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów! Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzę dobrego wypoczynku!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: