lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

14.09.2014 | 24 Niedziela zwykła - rok A

  1. Od pierwszej niedzieli września Msze św. w niedziele: o godz. 10:00 oraz o godz.  11:30 z udziałem dzieci szkolnych w tym dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  1. Od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Z tej okazji zapraszam rodziców młodzieży gimnazjalnej na spotkanie wraz z konferencją w czwartek o godz. 18:30 do kościoła. 
  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek NMP Bolesnej, we wtorek św. męczenników Korneliusza pap. i Cypriana bpa, w czwartek święto św. Stanisława Kostki zak. - patrona Polski - dzień imienin księdza Arcybiskupa, w piątek św. męczenników koreańskich Andrzeja kapłana i Pawła z Towarzyszami. Wszystkim Solenizantom, a szczególnie księdzu Arcybiskupowi  składamy modlitewne życzenia.
  1. Zbiórka ministrantów ze szkoły podstawowej oraz kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 17:00. Zbiórka ministrantów i lektorów z gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej we wtorek o godz. 17:00.
  1. Spotkania młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania:

     - we wtorek o godz. 17:00 na salce kl. I gim. - grupa p. Moniki,

     - w sobotę o godz. 11:00 na salce kl. II gim. - grupa p. Mariki.

  1. Pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy Rodzin w piątek o godz.18:45 na salce.
  1. W sobotę o godz. 6:00 sprzed kościoła wyjazd pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Gołuchowa. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zgłoszenia do środy.
  1. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na: KUL, WT UAM oraz szkoły katolickie. 
  1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, Mały Przewodnik dla dzieci (za 4,90 zł.), książkę „cegiełkę” pomocy naszej budowie: „Oni tam byli…” za 25 zł. oraz kalendarz katolicki na 2015 rok za 10 zł. w którym są prezentowane parafie i kościoły świętego Jana Pawła II w tym i nasza parafia.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii, szczególnie tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałejmodlitwie w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II !
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: