lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

07.02.2016 | 5 Niedziela zwykła - C - 7.02.2016 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu wielu z nas rezygnuje z picia alkoholu. Taka ofiara to mocne świadectwo i zarazem modlitwa w intencji osób chorych na alkoholizm.
   
 2. W Środę Popielcową Msza św. o godz. 18:00. Aktem pokuty na mszy św. w tym dniu jest obrzęd posypania głowy popiołem. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 lat do rozpoczęcia 60 roku życia. Post ścisły to jeden posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Wszystkich od 14 roku życia w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od postu ścisłego nie ma dyspensy.

 3. W piątek pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  - o godz. 18:30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 4. W przyszłym tygodniu we wtorek i czwartek nie będzie Mszy św. wieczornej.

 5. Od 9 do 16 lutego biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych proszę zgłaszać się do biura kościańskiej Fary (tel. 65 511 91 57).

 6. „Caritas Poznańska” włączona jest w działalność objętą Ustawą o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie. Na mocy tej ustawy można dokonać odpisu 1% podatku. Odpisy te zgłaszamy wraz ze złożeniem zeznania podatkowego.

 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezjalną. Składane ofiary mogą być owocem naszych umartwień ze Środy Popielcowej. 

 8. Od przyszłej niedzieli, przez cały okres Wielkiego Postu, w niedzielę o godz. 16:00 odprawiać będziemy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie, pod zwykłymi warunkami przypisany jest odpust zupełny.

 9. We wtorek 1 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

 10. Polecam Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci.  

 11. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję za ofiary składane na potrzeby budowlane naszej parafii. Bardzo proszę nadal o systematyczną pomoc, abyśmy mogli przygotować się do kolejnych prac. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!

 12. W sobotę 6.02. nasi ministranci ze szkoły podstawowej zdobyli pierwsze miejsce w IV Międzydekanalnym Turnieju w piłce nożnej. Relacja z turnieju na parafialnym facebooku. Gratulujemy!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: