lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz & ERM
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych
Wsparcie budowy kościoła
NUMER KONTA PARAFII

20.05.2018 | Zesłanie Ducha Świętego - rok B

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu wielkanocnego.
 1. Nabożeństwa Majowe: codziennie w kościele po Mszy św. wieczornej oraz przy krzyżu misyjnym (przy ul. Czempińskiej) o godz. 20:00.
 1. W poniedziałek i czwartek o godz. 18:45 próby liturgiczne dla dzieci komunijnych.

 2. W sobotę o godz. 9:00 spowiedź św. dla dzieci komunijnych oraz ich bliskich
 1. W poniedziałek i czwartek biuro parafialne nieczynne.
 1. W czwartek o godz. 20:30 spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym.
 1. W kalendarzu liturgicznym: - w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; - w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłama - Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach; - w sobotę św. Filipa Nereusza pr.; - w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy i dzień 1 Komunii św. dla 43 dzieci naszej parafii. Msza św. o godz. 9:00 oraz Msza św. komunijna o godz. 11:00.
 1. U ministrantów można nabyć "Przewodnik Katolicki" oraz "Mały Przewodnik" (5,90) dla dzieci oraz dwumiesięcznik "Misyjne Drogi" (5zł. )
 1. Bardzo dziękuję za ofiary składane na Daninę Diecezjalną oraz za ofiary na rozbudowę  naszej kaplicy. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów! Za Waszą dzisiejszą obecność i modlitwę składam serdeczne: Bóg zapłać!
 1. Drodzy Parafianie! Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło”. Ma ona na celu wsparcie osób, tych, które mają problemy z opłacaniem rachunków za energię. Najczęściej są to rodziny wielodzietne, chorzy, bezrobotni. W ramach tej akcji chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii. Elektrośmieci to: stare telewizory, komputery, laptopy, odkurzacze, suszarki, pralki, lodówki, komórki – wszystko, co można było podłączyć do prądu.

Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich na terenie parafii (pod bramę garażu) w dniach od 21 do 23 maja (od poniedziałku do środy).

Z każdej tony uzbieranych elektrośmieci Caritas Archidiecezji Poznańskiej uzyskuje 150 złotych na zakup opału, wsparcie przy opłatach za energię, dla najbardziej potrzebujących. Pragniemy, aby zbiórka elektrośmieci przyniosła wszystkim wiele dobra i była z korzyścią zarówno dla parafian jak i potrzebujących pomocy.
Msze Św.

 • dni powszednie: 18:00
 • niedziela: 9:00, 10:30,
  12:00 (z udziałem dzieci)*

  * w lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę tylko o godz. 9:00 i 10:30

Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: