lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

15.01.2017 | 2 Niedziela zwykła - A

  1. Od środy rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się, aby spełniło się pragnienie Chrystusa: „Aby byli jedno”, w naszych rodzinach, Ojczyźnie i między wyznaniami chrześcijańskimi na całym świecie.

  2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: - we wtorek św. Antoniego opata; - w czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa; - w sobotę św. Agnieszkę.

  3. Trwa Kolęda - czas odwiedzin duszpasterskich. Przez cały styczeń w dni powszednie oprócz środy i soboty - Msze św. są odprawiane rano o godz. 8:00. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

  4. W odpowiedzi na zalecenia wizytacji biskupiej od 1 lutego 2017 r. nastąpi reorganizacja porządku Mszy św. w niedzielę. Będą trzy Msze św.: o godz. 9:00, 10:30 oraz 12:00 dla dzieci. Proszę osoby, które mają zarezerwowane Msze św. w niedziele pierwszego półrocza o kontakt w biurze parafialnym.   

  5. W sobotę 28.01. o godz. 19:30 spotkanie noworoczne dla Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.  

  6. W sobotę 28 stycznia zapraszam na pielgrzymkę i wycieczkę do Jarocina (SZOPKA u Ojców Franciszkanów), Witaszyc i Goliny. Koszt: 65 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

  7. Za tydzień w niedzielę zbiórka ofiar do puszek na nasze diecezjalne Radio Emaus.

  8. Polecam Przewodnik Katolicki (5 zł), Mały Przewodnik dla dzieci (5,90) dla dzieci oraz kalendarz i książki - "cegiełki" pomocy naszej budowie.

  9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowują swoją pracę dla dobra naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję za ofiary składane podczas kolędy na potrzeby budowlane naszej parafii. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Parafian i Dobrodziejów! Za Waszą dzisiejszą obecność i modlitwę Bóg zapłać!

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego kierownika budowy + Krzysztofa Adamskiego. Dziękując Bożej Opatrzności za wiele dobra, które okazał naszej parafii polecajmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: