lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz & ERM
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych
Wsparcie budowy kościoła
NUMER KONTA PARAFII

22.10.2017 | 29 Niedziela Zwykła - A

 1. Dziś Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Przed kościołem zbiórka ofiar na Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać za ofiary!
 1. Za tydzień będziemy modlić się o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele. Będziemy gościć księdza Przemysława Tyblewskiego prefekta Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, który opowie o działalności Towarzystwa Przyjaciół A.S.D. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na nasze seminarium.
 1. Przez cały październik zapraszam na nabożeństwa różańcowe:

      - dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00 (dziesiątka różańca);

      - młodzież i dorosłych w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po Mszy św. ok. godz. 18:30; w środę  i sobotę o 17:30; w niedzielę o godz. 8:30.

 1. W kalendarzu liturgicznym: - sobotę święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.  
 1. Proboszcz  Parafii  Farnej  w  Kościanie  i  Wspólnota  Rodzina  Serca  Miłości  Ukrzyżowanej zapraszają  na  spotkania  w  każdą  środę o  godz.  19:30  do  salki  katechetycznej. Zaproszenie jest adresowane do wszystkich, którzy chcą rozwiązywać swoje problemy na drodze wiary oraz pragną umocnić swą miłość i zawierzenie Bogu we wspólnocie.
 1. Kopaszewska Droga Krzyżowa – Msza św. dziękczynna połączona z poświęceniem odnowionych kapliczek 29.10. o godz. 17.00 w Kopaszewie. Szczegóły na plakacie.   
 1. Spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem na salce:

      - kl. II gim. we wtorek 24.10. o godz. 17:00 (grupa p. Moniki).

 1. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w piątek 17 listopada o godz. 19:00  w Domu Katechetycznym przy kościańskiej Farze.
 1. Polecam Przewodnik Katolicki (5 zł), Mały Przewodnik dla dzieci (5,99 zł) oraz książki "cegiełki" pomocy naszej budowie.
 1. Na klęczniku są wyłożone kartki na jednorazowe "Wymienianki" za dusze naszych drogich zmarłych. Wypełnione kartki wraz z dobrowolną ofiarą proszę składać do specjalnej skarbony.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w sobotę 28.10. do Sanktuarium św. Siostry Faustyny w Kiekrzu oraz do Misjonarzy Werbistów w Chludowie. Zapisy do środy 25.10. w biurze parafialnym.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarują swoje modlitwy i pracę dla dobra naszej wspólnoty. Bardzo dziękuję za ofiary składane na dalszą rozbudowę naszej kaplicy, abyśmy w przyszłości mogli modlić się w kościele poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Za tydzień składka budowlana. Za Waszą dzisiejszą obecność i modlitwę składam serdeczne: Bóg zapłać! 
Msze Św.

 • dni powszednie: 18:00
 • niedziela: 9:00, 10:30,
  12:00 (z udziałem dzieci)*

  * w lipcu i sierpniu Msze św. w niedzielę tylko o godz. 9:00 i 10:30

Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: