lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

17.05.2015 | Wniebowstąpienie Pańskie - rok B

  1. Dziś przed kościołem zbiórka na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
  1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych. Po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem, a wieczorem o godz. 20:00 przy krzyżu misyjnym na ul. Czempińskiej modlimy się śpiewem na cześć Matki Bożej.
  1. We wtorek zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godz. 17:00.
  1. Od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym ok. 18:45 próby liturgiczne przed 1 Komunią św. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 9:00.
  1. Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego idzień Pierwszej Komunii św. Msze św. o godz. 9:00 oraz o 11:00 (komunijna).
  1. Pielgrzymka dla dzieci komunijnych na zakończenie Białego Tygodnia w sobotę 30 maja. (Wyjazd o godz. 8:00, powrót ok. 17:30). W programie: Msza św. dziękczynna w Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach, zwiedzanie Skansenu - Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu i Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie oraz nabożeństwo majowe i wspólne ognisko w Tulcach. Koszt wyjazdu 35 zł.    
  1. U ministrantów można nabyć "Przewodnik Katolicki" (4,50) oraz "Mały Przewodnik" (5,90) dla dzieci z kartami świętych (do zebrania 52 karty w kolekcji: "Wojownicy Boga").
  1. W gablocie jest wywieszony program letniej pielgrzymki do Sanktuariów Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Roztocza. Zostały jeszcze trzy wolne miejsca. Osoby zainteresowane proszę o kontakt w biurze parafialnym.
  1. W Katedrze Poznańskiej: w czwartek 21 maja Święcenia Kapłańskie;

      - 27 maja o godz. 11:00 Ks. Arcybiskup odprawi dziękczynną Mszę św. wraz księżmi obchodzącymi 50-lecie Kapłaństwa. Wśród Czcigodnych Jubilatów jest Ks. Prałat Czesław Bartoszewski. Uroczystości jubileuszowe w kościańskiej Farze odbędą się w 7 czerwca na mszy św. o godz. 12:00.

  1. Bardzo dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii. Dziękuję rodzinom, które systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałej modlitwie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów!
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Parafialny Zespół Caritas


Wielka Nowenna Fatimska
2009-2017


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: