lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

31.08.2014 | 22 Niedziela zwykła - rok A

  1. Od pierwszej niedzieli września (7.09.) Msze św. w niedziele: o godz. 10:00 oraz o godz.  11:30 z udziałem dzieci szkolnych w tym dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  1. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.
  1. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek bł. Bronisławy - 75 rocznica wybuchu II wojny światowej, w środę św. Grzegorza pap. i dK. - wieczorem o godz. 17:30 różaniec, Msza św. i nowenna przy relikwiach św. Jana Pawła II.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

     - w czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu - Godzina Święta;

- w piątek spowiedź św. dla dzieci szkolnych od 16:00 do 17:00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w piątek o godz. 19:00 nabożeństwo dla młodzieży gimnazjalnej klas I, II i III przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

- w sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:00.

  1. Pierwsza powakacyjna próba scholi "Boromeusz" odbędzie się w sobotę 6.09. o godz. 10:00 na salce. Zapraszamy także dzieci, które jeszcze nie śpiewały, a chciałyby spróbować. Próby trwają około godziny zegarowej. Więcej informacji na stronie internetowej.
  1. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca oraz wymiana tajemnic.
  1. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 specjalne błogosławieństwo dla dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny oraz poświęcenie tornistrów dla uczniów klasy pierwszej.
  1. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”, Mały Przewodnik dla dzieci (za 4,90 zł.), książkę „cegiełkę” pomocy naszej budowie: „Oni tam byli…” za 25 zł. oraz kalendarz katolicki na 2015 rok za 10 zł. w którym są prezentowane parafie i kościoły świętego Jana Pawła II w tym i nasza parafia.
  1. W minionym tygodniu zmarła i została pochowana ś.p. Krystyna Isbrandt  z ul. Czereśniowej.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na daninę diecezjalną oraz potrzeby naszej parafii, szczególnie tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Zapewniamy o stałejmodlitwie w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II !
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: