lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Kaplica
Krzyż misyjny
Relikwiarz Bł. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Ministranci
Żywy Różaniec
Caritas
Schola Boromeusz
Rada parafialna

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych

Wsparcie budowy kościoła

13.04.2014 | Niedziela Palmowa - Rok A

 1. Przeżywając Niedzielę Palmową poprzez poświęcenie palm - wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Opis Męki Pańskiej niech nam pomoże wejść w czas Wielkiego Tygodnia oraz Triduum Paschalnego.

 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z ostatnim kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16:00.

 3. Dziś o godz. 17:00 na salce spotkanie dla małżonków, którzy będą tworzyli w naszej parafii Wspólnotę Kościoła Domowego - Oazę Rodzin.
 1. Okazja do Spowiedzi św. z udziałem księży z dekanatu, jest jeszcze w kościańskiej Farze we wtorek (15:00 - 16:30; 17:00 - 18:00) oraz w środę (8:30 - 11:30; 15:00 - 16:30, 17:00 - 18:00; 19:00 - 20:00).
 1. CARITAS naszej parafii zbiera trwałą żywność na utrzymanie biednych - potrzebujących systematycznej pomocy. Dary można przynosić do biura parafialnego po mszach św. Bóg zapłać za radość dzielenia się tym co mamy.
 1. Uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Dziękujemy Jezusowi za każdą Eucharystię oraz za wszystkich kapłanów. W tym dniu za odmówienie hymnu „Przed tak Wielkim Sakramentem”, pod zwykłymi warunkami, możemy uzyskać odpust zupełny. Wieczorna Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do „ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00.

 

Wielki Piątek – to dzień Męki Pańskiej i śmierci Chrystusa. W tym dniu żaden kapłan nie odprawia Mszy św.

- o godz. 5:00 rano wyruszy sprzed kaplicy polowa droga krzyżowa  – zakończenie przy krzyżu misyjnym.

- Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8:00 do wieczornego Nabożeństwa Męki Pańskiej do godz. 18.00. W Wielki Piątek Komunię św. udziela się tylko podczas wieczornego nabożeństwa. Punktem kulminacyjnym jest Adoracja Krzyża Świętego, za którą można uzyskać odpust zupełny.

- o godz. 15:00 rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego,

- po wieczornej Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i ostatnie Gorzkie Żale.

- Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22:00, młodzież szczególnie gimnazjalną zapraszam na adorację od godz. 19:30.

- w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.

 

Wielka Sobota – jest to dzień ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 7:00 do 20:00. Liturgia Wigilii Paschalnej na którą złożą się: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, chrzest, procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 20:00. W tym dniu odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne (przynosimy paschaliki/świece). Dziękujemy za łaskę Chrztu Świętego i modlimy się za naszych rodziców chrzestnych i chrześniaków. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny.

- Święcenie potraw w Wielką Sobotę (w kaplicy) o: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.

                     - w Pianowie (na sali) o godz. 9:00.

 1. W Niedzielę  Wielkanocną  Msze św. o godz. 10:00 i 11:30. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.  W tym dniu będą zbierane ofiary na  KUL i  Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 1. Biuro parafialne w Wielkim Tygodniu nieczynne.

 2. W minionym tygodniu zmarła i została pochowana + Maria Irena Kubiak. Wieczny odpoczynek...
 1. U ministrantów można nabyć za 25 zł. ciekawą książkę "Oni tam byli", która jestzapisem wspomnień pielgrzymów z Kościana - świadków zamachu na życie Ojca Świętego. Jest również najnowszy Przewodnik Katolicki oraz Mały Przewodnik z książeczką dla dzieci za 7,50 zł.
 1. Bardzo dziękuję wszystkim składającym ofiarę na daninę diecezjalną oraz na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na naszą budowę, a zwłaszcza tym, którzy systematycznie pomagają w spłacie kolejnych rat kredytu. Co miesiąc płacimy ratę wraz z odsetkami ok. 5.600 zł. Bóg zapłać za wszelką pomoc duchową i materialną.
Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

Różaniec
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Najnowsze w galerii


Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publicoprojekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: